Bild på Nu är Wine Tables tredje magasin här!

Nu är Wine Tables tredje magasin här!

Bild på Wine Table
Wine Table

Lästid: 1 minut

Wine Table vill med den goda drycken som utgångspunkt inspirera och fylla vardagen med fest. I det tredje numret av vårt tryckta magasin bjuder vi på allt från fantastiska mingelviner och läskande sommarbärs till reportage från Toscana, Tasmanien och spännande vinhak runt om i Göteborg. Varsågod att bläddra i Sveriges digitala vinmagasin här!

Wine Table Issue #3

Issue #3 – Maj 2022

Upptäck fantastiska mingelviner samt läskande sommarbärs – läs reportage från Toscana, Tasmanien och dröm dig bort till spännande vinhak runt om i Göteborg.

 


Gillade du vårt magasin? Vilken tur, här hittar du två nummer till!


Wine Table Issue #2

Issue #2 – Mars 2022

Ta del av det bästa ur Systembolagets beställningssortiment, följ med till saltstänkta Medelhavsöar samt häng på till alla grymma vattenhål runt om i Stockholm. Vintips, recept och mycket mer kan du om läsa här!


Wine Table Issue #1

Issue #1 – December 2021

Följ med oss när vi besöker Skåne och vinmakaren Jesper Friberg som söker nya uttryck för svenskt vin. Samt hur renässansmannen Sigurd Wongraven i vårt grannland Norge har rönt stora framgångar med både sitt band Satyricon och sina viner under namnet Wongraven Wines.

Dela via:

Mest besökta vinbarerna just nu

Bild på Bar à Vins

Bar à Vins

Avslappnat

Stockholm, Östermalm

Bistro

Bild på Nektar

Nektar

Mysigt

Stockholm, Vasastan

Schysst uteservering

Bild på Gemla Vinbar

Gemla Vinbar

Stockholm, Södermalm

Bild på Avec

Avec

Skön atmosfär

Stockholm, Vasastan

Hål i väggen

Bild på Freja Café och Vinbar

Freja Café och Vinbar

Charmigt

Malmö, Innerstaden

Säsong